Naujienos   Filmografija   Projektai   Žiniasklaidoje   Už kadro   Kontaktai  
    Aikštelės   Įspūdžiai ir faktai   Kūrėjų mintys
   
 
 
   

 

CRW_6519

CRW_6620

CRW_6634

CRW_6751

CRW_6793

CRW_6935

CRW_6990

CRW_7046

CRW_6400

CRW_7969

 

už kadro

Kūrėjų mintys apie "Dievų mišką"

ROBERTAS URBONAS, filmo prodiuseris
(apie projekto pasirinkimą)
"Dievų miško" scenarijus įdomus savo netikėtu požiūriu į daug sykių kine eksploatuotas holokausto ir lagerių temas ("Šindlerio sąrašas", "Pianistas", "Gyvenimas yra gražus"). Tačiau statant šį filmą, nuolat grėsė pavojus – juk per tiek metų dalykai, kuriuos B.Sruoga aprašė kaip asmeninius skaudulius, kine jau tapo štampais".

(apie temos aktualumą)
"Žmogaus buvimo uždaroje erdvėje tema tebėra aktuali ir šiandien. Šiandienos pasaulyje dedasi labai daug dalykų, kai žmogus pasijunta lyg koncentracijos stovykloje ir bando iš jos išeiti. "Nors B.Sruogos "Dievų miškas" yra programinis kūrinys Lietuvos mokyklose, tačiau filmas nėra garsaus literatūros kūrinio ekranizacija. Mes tik remiamės kūriniu. Filme yra ir sugalvotų epizodų, kurių nebuvo knygoje".

(apie aktoriaus pasirinkimą)
"Pagrindinis Profesoriaus vaidmuo patikėtas kino ir teatro aktoriui Valentinui Masalskiui. Iš pradžių kilo abejonių dėl kūno sudėjimo, nes B.Sruoga buvo aukštas – 1 m 90 cm ūgio. Bet paskui nusprendėme, jog nevaidinsime Sruogos. Mes kiną statome pagal jo romaną. Tada pasirinkome Valentiną. Tai puiki asmenybė".

ALGIMANTAS PUIPA, filmo režisierius
(apie filmo žanrą)
"Filmą "Dievų miškas" tarpusavyje vadinam juodąja komedija. Kiti sako, kad taip sumenkinamas filmas. Geriausia, gal vadinti šį filmą taip, kaip B.Sruoga pavadino savo knygą – kūrinys pilnas pakaruokliško humoro".

(apie V.Masalskį)
"Svarbiausia buvo atrasti asmenybę, kuri B.Sruogos situacijoje kažkuo būtų jam artima, o Valentinas yra keistas šių laikų idealistas, kuris tiki meno galia, ir man net truputį neramu dėl jo, nes toks tikėjimas dabar niekam nereikalingas".

STEVEN BERKOFF, filme vaidina komendantą Hopę
(apie filmo scenarijų)
"Šis scenarijus labai geras. Jis pagrįstas tikrais faktais. Tai tikras gyvenimas, o ne šiaip išgalvotas nuotykis".

(apie savo personažą)
"...Mano vaidinamas nacis, konclagerio komendantas, labai įdomus veikėjas, nes nėra stereotipiškas nacis – turi savotiško jautrumo, dalelę kaltės jausmo, tačiau vis tiek yra komendantas. Bet režisierius davė vertingų pasiūlymų vaidinti paprastai, o ne kaip kokį fiurerį. Įsijausti į šį veikėją buvo nesunku. Tik užsivelki uniformą, ir iškart viskas stoja į savo vietas."

(apie filme vaidinančius lietuvių aktorius)
"Režisierius šiam filmui parinko labai gerus aktorius. Pastebėjau, kad lietuvių aktoriai puikūs, žinomi visame pasaulyje. Mažoje šalyje tokie garsūs teatrai – tikrai nuostabus dalykas. Man teko matyti lietuvių teatrų pasirodymų – buvo labai įdomu."

VALENTINAS MASALSKIS, filme vaidina Profesorių
(apie darbą su režisieriumi)
"Jis priima pasiūlymus, yra atlaidus, kartu ieškome bendrų taškų. Bet kokia kūryba – kino ar teatro – nėra personalinė, o paremta kolektyvine kriterijų paieška. A.Puipa gali pakeisti visą sceną, jeigu jam patiks kokia idėja. Jis neprisirišęs, perkeltine prasme kalbant prie ordinų, medalių, laurų".

(apie savo vaidmenį)
"Balys Sruoga garbino tiesą. Man įdomu prisiliesti prie šito žmogaus – kalno, bandau pagauti jo energiją. Aš nevaidinu situacijos anatomijos – ji neįdomi, nes aš neišgyvensiu to, ką patyrė šis žmogus".

ALGIMANTAS MIKUTĖNAS, filmo operatorius
(apie darbo tempą)
"Per dieną reikėjo nufilmuoti po du-tris epizodus... Išmokau greitai dirbti, nes dirbdamas lietuvišku, tiksliau – sovietiniu tempu šiais laikais filmo nepastatysi... Filmavimo grupė – tikri profesionaliai, įpratę prie spartaus ritmo, nes ne kartą dirbo su užsienio kino kompanijomis..."

JOHN GROVER, montažo režisierius
(apie darbą už kadro)
"Su tokio žanro filmu aš susiduriu pirmą kartą. Dažniausiai montuoju veiksmo filmus, bet pats labiausiai mėgstu rimtas juostas... "Dievų miško" medžiaga man iššūkis..."

DAIVA PETRULYTĖ, kostiumų dailininkė
(apie profesinę atsakomybę)
"Apskritai pasiilgau lietuviškų filmų. Pastaruoju metu vis su britais, vokiečiais, prancūzais... "Dievų miškas" kelia didesnę baimę nei visi kartu paėmus – vis dėlto lietuviška klasika, į jį bus žiūrima tarsi pro didinamąjį stiklą...
"Didžiausia atsakomybė – pagrindinių herojų kostiumai. Vadovavausi nuostata, kad viskas turi būti autentiška, nes kinas, ypač stambūs planai, išryškina menkiausią apgaulę. Dirbtinai išgauti dėvėto drabužio vaizdą labai sunku, be to, prieškariu buvo kitokios medžiagos, faktūros".

MONIKA BIČIŪNAITĖ, filme vaidina Hopės žmoną
(apie Steven Berkoff)
"Tai talentingas aktorius. Jo vaidyba labai natūrali. Jis tarsi spinduliuoja kažkokius fluidus ir epizoduose su juo pati vaidinau be baimės".

GALIUS KLIČIUS, filmo dailininkas
(apie koncentracijos stovyklos dekoracijas Medsėdžiuose)
"Man "Dievų miškas", kaip ir prodiuseriui Robertui Urbonui, jau ketvirtas konclageris, tačiau kiekvienas jų buvęs kitoks. Ėmusis "Štuthofo" teko perskaityti apie jį storą knygą, peržiūrėti daugybę vaizdinės medžiagos".

 
    
 
  ^ Į viršų